مسابقۀ لیگ مجازی مثبت کتاب در شاهین شهر

صفحۀ اصلی » اخبار » مسابقۀ لیگ مجازی مثبت کتاب در شاهین شهر

گروه تبلیغی ضیافت، در ماه مبارک رمضان امسال، لیگ کتابخوانی «مثبت کتاب» رمسابقۀ لیگ کتابخوانی مجازی مثبت کتاب در شاهین شهرا در شاهین شهر اصفهان، بر گزار نمود. این برنامه، در حقیقت شروعی برای یک حرکت پایدار در جهت ترویج فرهنگ کتاب خوانی در سطح شاهین شهر و بلکه کشور به حساب می‌آید.

امروزه با گسترش رسانه های جمعی دیجیتال که دسترسی سطحی به اطلاعات را به شدت وسعت بخشیده اند، فقر تعمیق اطلاعات، فقدان اندیشه ورزی، نبود نگاه کلان به مسائل، ضعف قدرت تحلیل و به فراموشی سپرده شدن فرهنگ غنی و ضربه خوردن زبان فارسی و هنرورزی در آن از آسیب های فراگیر جامعه است.

مردمِ متأثر از این بلوای عام تفکرسوز، غالباً انسی با کتاب به مثابه یار مهربان خلوت های خویش نداشته و در اوقات فراغت به جای تفرج در بوستان های علم و فرهنگ و هنر به سیاحت در مراتع فضای مجازی گرفتار گشته اند. علی رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درحوزۀ کتاب وکتابخوانی همچنان مسائلی چون پایین بودن سرانه مطالعه درمیان مردم،عدم فرهنگسازی درست دراین زمینه،عدم وجود مکانهای مناسب ودر دسترس جهت مطالعه، عدم دسترسی آسان به کتاب،بالابودن هزینه ها، عدم معرفی کتاب های خوب،ازجمله مواردمشکلات موجود در این زمینه می‌باشد. با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر موضوع کتاب و کتابخوانی و نقش مطالعه بر تعالی و پیشرفت فرهنگ جامعه و همچنین مهیا بودن فضای مجازی برای انجام فعالیت های فرهنگی مبتنی بر این بستر، لیگ کتابخوانی «مثبت کتاب» در سطح شاهین شهر و بر بستر فضای مجازی در ماه رمضان امسال توسط گروه تبلیغی ضیافت برگزار گردید.

تلاش مبلغان در اجرای برنامه «مثبت کتاب»، بر این بوده است که این مسابقات به صورتی شکیل برگزار گردد و دارای استانداردهای فعالیت در فضای مجازی بوده باشد اما مهم تر از آن، تلاش تیم فکری این مسابقات بر انتخاب کتاب های سالم بود. معرفی کتاب های خوب، خود یک وظیفه مهم به شمار می رود که جای آن در مجموعه های فرهنگی کشور خالی است. تلاش دیگری که مبلغین گروه ضیافت در این برنامه داشتند، کاهش هزینه های مخاطبین و سهولت دسترسی به کتب بود به صورتی که مخاطبین کتاب ها را با تخفیف ویژه و بدون هزینه ارسال، درب منزل تحویل می گرفتند.

مجموع افراد ثبت نام شده در این مسابقات، بیش از 200 نفر بود. افراد در این لیگ در سه مرحله و در قالب 10 رده سنی-جنسی با یکدیگر به رقابت پرداختند. این لیگ سه مرحله ای 40 روز به طول انجامید و در پایان 11 نفر به عنوان برگزیده در رده های مختلف موفق به کسب جوایز لیگ شدند.

این لیگ دارای برنامه ویژه برای کانون ها و مساجد فعال در لیگ بوده و برای آنان، جوایز اختصاصی در نظر گرفته بود. علاوه بر این به هر خانواده که تمامی اعضای آن در مسابقه فعال بودند، بدون قرعه کشی هدایایی تقدیم شد.

3 1 رأی
به این مطلب امتیاز دهید.
مرا از از پاسخ به نظراتم با خبر کن!
با خبر کردن از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات