دوره رفع تعارض های خانواده

صفحۀ اصلی » اخبار » دوره رفع تعارض های خانواده

دوره آموزشی رفع تعارض زوجین

اولین دوره آموزشی کوتاه مدت رفع تعارض های خانواده در بحران طلاق برگزار می گردد. دوره رفع تعارض های خانواده توسط گروه تبلیغی ضیافت با همکاری معاونت فرهنگی مدرسه تخصصی فقه امام کاظیم علیه السلام برگزار می شود.

افراد برتر این دوره جهت امور مشاوره به دادسرای خانواده معرفی خواهند شد.

مدت دوره

این دوره به صورت فشرده و طی مدت سه روزدر قالب ۲۵ ساعت کارگاه و به صورت حضوری برگزار می گردد.

استاد

دوره آموزشی کوتاه مدت رفع تعارض های خانواده توسط استاد محترم،‌ حجه الاسلام و المسلمین فرهوش برگزار می گردد.

زمان و مکان برگزاری

زمان برگزاری دوره: ۲۲ لغایت ۲۴ مرداد ماه، چهارشنبه عصر تا جمعه عصر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی

مکان برگزاری: مدرسه تخصصی فقه امام کاظم علیه السلام

ظرفیت

به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ظرفیت بسیار محدود است.

نحوه ثبت نام

برای ثبت نام، نام و نام خوانداگی خود را به شماره ۰۹۱۹۶۰۷۰۵۵۳ ارسال کنید.

اهمیت و ضرورت مشاوره اسلامی

انسان از دو بعد جسمانی و روحانی تشکیل شده است. معمولا همه افراد به بعد جسانی توجه دارند اما از بعد روحانی یا غافل اند یا دسترسی به متخصص ندارند. امروزه به دلایل عدیده ای از جمله عدم مدیریت فرهنگی صحیح از سوی دولت، کمبود فضاهای فرهنگی اسلامی، پیشرفت های الکترونیک، اینترنت و لوازم ارتباطی و غیره، خانواده ها شدیدا گرفتار تعارضات و اختلالات شخصیتی شده ان که نیاز مبرم و ضروری به حضور مشاور احساس می شود.

جایگاه مشاوره اسلامی در فعالیت های گروه تبلیغی ضیافت

گروه تبلیغی ضیافت همواره در فعالیت های تبلیغی خود در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اهتمام ویژه ای به امر مشاوره اسلامی داشته است. در موسم های تبلیغی مختلف که گروه برای تبلیغ عازم شاهین شهر یا شهرهای دیگر شده است تا حدامکان از توفیق همراهی یکی از مشاوران متخصص در زمینه مشاوره اسلامی بهره برده است.

طرح تشکیلات خواص

طرح تشکیلات خواص،‌ طرحی است که با هدف آموزش و توانمندسازی مربیان، دغدغه مندان و فعالین فرهنگی شاهین شهر توسط گروه تبلیغی ضیافت اجرا شده است. یکی از اهداف این طرح توامندسازی فعالین فرهنگی و طلاب شاهین شهر جهت مشاوره اسلامی است. در این جهت، دوره آموزشی تربیت مربی خانواده در شاهین شهر برگزار گردید. این دوره با همکاری دفتر امام جمعه شاهین شهر، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و گروه تبلیغی ضیافت برگزار شده است. دوره آموزشی تربیت مربی خانواده، با حضور اساتید ممتاز و روان شناس مرکز مشاور حوزه علمیه قم برگزار گردید.

نمایشگاه علم و معرفت ضیافت رمضان ۱۳۹۷ شاهین شهر

  در نمایشگاه علم و معرفت ضیافت در رمضان ۱۳۹۷ در شاهین شهر، یک غرفه را به مشاوره خانواده اختصاص یافت. با هماهنگی های به عمل آمده با گروه مشاوره ای در اصفهان، تعدادی از متخصصین این امر از اصفهان در این غرفه حضور یافتند.

نمایشگاه فرهنگی عاشورایی محرم ۱۳۹۷ شاهین شهر

همچنین در نمایشگاه فرهنگ عاشورایی در محرم ۱۳۹۷ در شاهین شهر غرفه ای به مشاوره خانواده اختصاص یافت. حجه الاسلام و المسلمین احمدی که دارای دو دکترا در زمینه روانشاسی اسلامی هستند در این غرفه حضور داشتند. روزانه ۱۰ تا ۱۵ نفر به این غرفه مراجعه و در موضوعات طلاق، اختلافات خانوادگی، خیانت، افسردگی، خودارضایی،‌ ازدواج و غیره مشاوره می گرفتند.

برنامه جامع تبلیغی رمضان ۱۳۹۸ شاهین شهر

همچنین در نمایشگاه کارگروه فضای عمومی در برنامه جامع تبلیغی رمضان ۱۳۹۸ نیز، یک غرفه به بحث مشاوره اختصاص یافت. در این غرفه، گروه توفیق همراهی مجدد حجه الاسلام احمدی را داشت. همچنین حجه الاسلام احمدی قریب به ۵۰ ساعت جلسه آموزش خانواده را در مساجد مختلف شاهین شهر برای مومنین برگزار کردند. 

نمایشگاه بوی سیب محرم ۱۳۸۹ مشهد مقدس

همچنین در نمایشگاه بوی سیب در محرم ۱۳۹۸ در پارک ملت مشهد مقدس، غرفه ای جهت مشاوره اختصاص داده شد.

برای مشاهده منتخب تصاویر نمایشگاه علم و معرفت ضیافت رمضان ۱۳۹۷ شاهین شهر، فرهنگ عاشورایی محرم ۱۳۹۷ شاهین شهر، برنامه جامع تبلیغی رمضان ۱۳۹۸ شاهین شهر بر روی نام آن کلیلک کنید.

همچنین فیلم هایی کوتاه از نمایشگاه علم و معرفت ضیافت رمضان ۱۳۹۷ شاهین شهر و برنامه جامع تبلیغی رمضان ۱۳۹۸ شاهین شهر وجود دارد که برای مشاهده آن ها می توانید بر روی نام آن ها کلیک کنید.

 

0 0 رأی‌
به این مطلب امتیاز دهید.
مرا از از پاسخ به نظراتم با خبر کن!
با خبر کردن از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات