دوره آموزشی تربیت مربی خانواده

صفحۀ اصلی » اخبار » دوره آموزشی تربیت مربی خانواده

دوره آموزشی تربیت مربی خانواده (همراه با اعطای مدرک آموزشی معتبر)

اولین دوره آموزشی تربیت مربی خانواده در شهرستان شاهین شهر با همکاری دفتر امام جمعه شاهین شهر، دفتر تبلیغات اسلامی و گروه تبلیغی ضیافت برگزار می شود.
این دوره که ویژه طلاب و فعالین فرهنگی شاهین شهر می باشد طی‌ مدت چهار ماه برگزار می شود. این دوره به صورت ۶۴ ساعت کلاس و کارگاه برگزار خواهد شد.

دوره آموزشی تربیت مربی خانواده با حضور اساتید ممتاز و روان شناس مرکز مشاور حوزه علمیه قم برگزار می گردد.

مهم ترین سرفصل های دوره آموزشی تربیت مربی خانواده

مهم ترین سرفصل های دوره آموزشی تربیت مربی خانواده عبارت اند از:

  • مهارت فرزندپروری
  • نظام خانواده و ازدواج 
  • آموزش اختلال های روانی
  • تفاوت جنسیتی
  • مهارت های ارتباط
  • مهارت کنترل خشم

زمان برگزاری

زمان برگزاری کارگاه ها، چهارشنبه و پنج شنبه ها بعد از ظهر به مدت چهار ماه می باشد.

نحوه و مهلت ثبت نام

مراجعه کنندگان حداکثر تا چهارشنبه ۱۶ مهر از ساعت ۸ الی ۱۱:۳۰ صبح به دفتر امام جمعه  مراجعه کنند. همچنین می‌توانند در همین ساعات به مرکز مشاوره دینی نماد مهر (خیابان دکتر حسابی، پلاک ۳۳) مراجعه نمایند.

معرفی طرح تشکیلات خواص

دوره آموزشی تربیت مربی خانواده درراستای طرح تشکیلات خواص برگزار می گردد. هدف از طرح تشکیلات خواص، آموزش و توانمندسازی مربیان، دغدغه مندان و فعالین فرهنگی شاهین شهر است.

از جمله اهداف طرح تشکیلات خواص عبارت اند از برداشتن قدم نخست برای تربیت نیروی دغدغه مند بنیادی، اخلاقی، تربیتی، تشکیلاتی، انقلابی و جهادی، ایجاد کلام واحد و زمینه مشترک برای گفتمان فرهنگی. ضابطه مندی و عمق بخشی به بینش های کار فرهنگی، انگیزه بخشی صحیح و به دور از جو زدگی و آشنایی با کلام و دغدغه های مقام معظم رهبری در رابطه با فرهنگ از دیگر اهداف این طرح هستند.

سایر طرح های آموزش مفاهیم روانشناسی و تربیتی

همچنین پیش از این، دوره آموزشی کوتاه مدت رفع تعارض های خانواده در مدرسه تخصصی فقه و اصول امام کاظم علیه السلام برگزار گردیده بود. این دوره در جهت آموزش مهارت های مشاوره خانواده به طلاب و مبلغین برگزار شد.

فعالیت های گروه تبلیغی ضیافت در شاهین شهر

گروه تبلیغی ضیافت چند سال است که فعالیت های فرهنگی متعدد و متنوعی را در شهر شاهین شهر انجام داده است از جمله طرح جامع گروه ضیافت در رمضان ۱۳۹۷ با عنوان نمایشگاه علم و معرفت ضیافت، نمایشگاه مذهبی در محرم ۱۳۹۸ با عنوان فرهنگ عاشورایی، برنامه جامع تبلیغی در رمضان ۱۳۹۸، اردوی تشکیلات، اردوی فصل رویش و لیگ مجازی مثبت کتاب در شاهین شهر.

 

0 0 رأی‌
به این مطلب امتیاز دهید.
مرا از از پاسخ به نظراتم با خبر کن!
با خبر کردن از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات